Reality Fest 2022- Realitní vzdělávací institut

04.10.2022

Neustále se vzdělávám, abych mohl svým klientům nabídnout co nejlepší služby. 

Učím se od těch nejlepších realitních profesionálů a snažím se tyto informace využít pro následné obchody.

To co se naučím využívám pro prodej nemovitosti za nejvyšší cenu.

Tento ročník byl zajímavý především proto, že realitní trh začal stagnovat a prodeje nemovitostí se téměř zastavily, ale podle chytrých hlav z OCTOPUS a jejich algoritmů zobrazených na grafech to nebude tak špatné a realitní trh jede dál, jen s tím rozdílem, že ceny půjdou jen mírně nahoru a nyní nás čeká mírná korekce cen.

Vzhledem k vysokým hypotečním sazbám a špané náladě ve společnosti - energie - válka - cena stavebních prací- materiály, ubylo potencionálních zájemců o koupi nemovitosti.

Toto znamená, že na prodej nemovitosti si klienti počkají. 

Klienti již začali chápat, že růst cen nemovitosti do roku 2021 nebude pokračoavat.

To co je důležité klientům o prodej nemovitostí vysvětlit je fakt, že kupující je pánem situace a on si diktuje podmínky. Nemovitostí na realitních serverech začíná přibývat a krátkodobě může dojít k poklesu cen, protože nabídek bude více než kupců.

Nad tímto je třeba se zamyslet a nabídnout kupujícím něco extra.

Co jsem si z tohoto školení vzal, případně si potvrdil svojí praxi:

Provést perfektní prezentaci nemovitosti a i nadále investovat do nadstandardní inzerce a to včetně sociálních sítí a ukázat, že nemovitost, kterou prodávám je ta jediná správná varianta pro kupující.

Problém s financování a prokazování příjmu kupujících pokud nemají hotovost - živnostníci, právníci, podnikatelé, kteří optimalizují příjmy,.... a řešení financování pomocí "Družstevní hypotéky" na kterou dosáhnou bez oficiálních příjmu. Dále možnost skrýt vlastnictví na katastru nemovitostí - byt pro milenku :) Stanete se vlastníky družstevního podílu. Tímto lze realizovat prodej i pro nebonitní klienty a zvýšit šanci na prodej vaší nemovitosti v osobním vlastnictví.

Celkově práce s kupujícím musí být taková, aby měl možnost koupit Vaší nemovitost a proto i nadále spolupracuji s tím nejlepším finančním poradcem, který ověří varianty financování kupujících a pomůže k realizaci obchodu. 

Úrokové sazby cca 6% by měly vydržet až do roku 2024, poté by měly jít dolů. Kdo nakoupí teď, do budoucna neprodělá a jakmile půjdou ceny hypotečních úvěrů dolu, ceny nemovitostí vystřelí nahoru jak tomu již bylo mnohokrát v minulosti. 

Jak něco prodat a psychologické triky, které fungují abych prodal právě vaší nemovitost.

Jak zlevnit nemovitost kupujícím a vydělat tak peníze navíc prodávajícím.

Mimochodem můj poslední prodej jsem těsně před podpisem rezervační smlouvy realizoval s navýšením 

1 000 000 kč a to už je důvod pro oslavu a cítím, že něco dělám dobře.

Můj klient - prodávající musí vědět, že jsem udělal maximum a to také dělám. Když je i spokojený kupující, tak je to ideální stav.