RODINNÝ DŮM - Plaňany - PRODÁNO

Pozemek 998 m2

Se zastavitelností až 35 %.

Dokončení domu

Konec roku 2021.

Dostupnost

25 minut do Prahy a 15 minut do Kolína.

Dispozice domu

4 kk o užitné ploše 115,8 m2 + terasa 35,69 m2

Nízkoenergetický dům

Bungalov = žádné schody

Hobby dílna

Možnost přistavět hobby dílnu na ploše 120 m2 nebo druhý dům na pozemku.

Perfektní výhled

Jste na vyvýšeném místě na konci města.

Financování

4% z kupní ceny při podpisu rezervace, 6% při podpisu SOSBK a zbytek až po kolaudaci.

Občanská vybavenost

školka, škola, pošta, supermarket,  zastávky autobusu i vlaku a další...

Prodej rodinného domu - typ BUNGALOV - dispozice 4kk - na ploše 138 m2 - užitná plocha - 115,8 m2 + terasa 35.69 m2 + úložné prostory v podkroví - dokončení stavby konec roku 2021 - pozemek 998 m2 + možnost stavby HOBBY DÍLNY na ploše 120 m2 - již v projektu/není součástí ceny - zajímavá investice - možnost změny projektu a přistavět druhý dům na pozemku - celková zastavitelnost pozemku až 350 m2.

            Není to tak dlouho, co jsem prodával stavební pozemek s projektem na stavbu rodinného domu na okraji menšího města Plaňany vzdáleného pouze 25 minut od Prahy a 15 minut od Kolína. Obrátili se na mě kupující s tím, že chtějí tento rodinný dům prodat. A že je o co stát, protože tento rodinný dům nabízí dostatek prostoru pro větší rodinu, ale hlavně ten výhled - nacházíte se na okraji obce na vyvýšeném místě. Myslím, že fotografie hovoří za vše. 

           V tomto menším městě najdete vše potřebné od školky či školy, vlakové či autobusové zastávky, obecního úřadu, pošty či supermarketu. Rodinný dům je zděný, zateplený s izolací 15 cm, bude mít plastová trojskla českého výrobce a vytápěn bude podlahovým topením za pomocí čerpadla Vaillant. Jako střešní krytina bude na domu použita pálená taška černé barvy. Vnitřní příčky budou zděné o šířce 140 mm. Pro případné zájemce je zde možnost klientských změn, takže si můžete zvolit podlahovou krytinu či interiérové dveře přesně podle Vás. Aktuálně je dům v rozsahu hrubé stavby.

Vizualizace rodinného domu a půdorysy.

Aktuální fotografie z výstavby rodinného domu.

Fotografie města Plaňany

ZDE NAJDETE NOVĚ UPRAVENÝ - AKTUÁLNÍ PŮDORYS DOMU KE STAŽENÍ

Zde je projektová dokumentace k domu, plnou verzi zašlu vážným zájemcům.

Něco o Plaňanech...

      Plaňany jsou menším městem o počtu obyvatel 1926. V městě je veškerá občanská vybavenost, vlaková i autobusová zastávka. Plaňany leží mezi Kolínem a Prahou a nabízí tak skvělou dopravní dostupnost a přitom klid venkova.

Plaňany jsou městys ležící v okrese Kolín asi 13 km západně od Kolína. Pod městys Plaňany správně patří vesnice Blinka, Hradenín a Poboří.

Plaňany je také název katastrálního území o rozloze 6,22 km².

Historie

První písemná zmínka o obci (nazývané také Plaňasy) je z roku 1222 jako majetek Holce z Plaňas (Holach de Planan), kastelána olomouckého, a roku 1226 bratra Sulislava (Golac castellanus Olomucensis et frater eius Zuezlav de Planan). Historie osídlení však sahá až do období bylanské kultury v 1. stol. př. Kristem a osada při soutoku Kouřimky s Výrovkou na staré trstěnické obchodní stezce existovala již v 10. století.

Narodil se tu a působil statkář a politik Alois Kryf (1865 -1912), poslanec zemského sněmu a Říšské rady. Od 10. října 2006 byl obci vrácen status městyse.

Archeologické naleziště

 • Sídliště a pohřebiště bylanské kultury - celkem devět bohatých hrobů bylanské kultury (po roce 750 př. n. l.) bylo odkryto na Plaňanských polích. Největší z nich obsahoval kostru staršího muže s bronzovým mečem s nákončím, železnou sekerou, nožem a železnými součástmi vozu (bronzovými hřebíčky krásně zdobené dřevěné jho), jehož přítomnost v hrobě však nebyla prokázána, a součásti koňského postroje. V hrobě byly dále nalezeny nedokonale spálené kosti ženy a 21 keramických nádob. Hrob byl po pohřbu zavalen vrstvou kamenů. Pohřebiště prozkoumal v roce 1931 F. Dvořák, nálezy jsou vystaveny v muzeu v Kolíně. V roce 1894 byl při stavbě sokolovny odkryt kostrový hrob v orientaci sever - jih s mimořádně umělecky ztvárněnými výrobky slévačských dílen z 2. pol. 3. stol. př. n. l.: rosetkový zapínací náramek s nálitky, šnekovitě zdobené nánožníky, spona a náramek ze sedmi dutých polokoulí. Tyto nálezy jsou v Národním muzeu v Praze.
 • Sídliště "Plaňanského horizontu" doby germánské, které dalo pojmenování nejstaršímu chronologickému horizontu doby římské v Čechách, se nacházelo v místech někdejšího cukrovaru. V roce 1894 byla na jeho dvoře byla objevena velká, asi 1 metr hluboká obětní jáma. Na dně stály 4 velké nádoby, poháry plaňanského typu, zlomky dalších nádob a zvířecí kosti. V okolí byl pan nalezen další pohár plaňanského typu, kostrový hrob se stříbrnou sponou a poklad asi 25 římských bronzových mincí s ražbou Antonia Pia (141 n. l.) a Septima Severa (217 n. l.).

Památky v obci

Mírkovská tvrz ze 16. století před demolicí

 • Tvrz - první zpráva o tvrzi pochází až z roku 1539, kdy ji Beneš Mírek ze Solopysk dokončil jako nové rodové sídlo. Byla to jednopatrová budova ozdobená sgrafity, začleněná do celého hospodářského komplexu. Mírkové ze Solopysk dosáhli v roce 1572 povýšení Plaňan na městečko, kterému císař Maxmilián II. udělil i znak. Z konfiskací koupil v roce 1624 plaňanské panství kníže Karel z Lichtenštejna, který již na tvrzi nesídlil a nechal ji přestavět na sýpku. Přestože byly Plaňany opakovaně vojensky vypleněny, například Švédy v roce 1642, nebo postiženy požáry, jako v roce 1654, mírkovská tvrz tyto pohromy přežila a dochovala se po pozdějších úpravách na hospodářské účely, dodnes. Na konci září 2016 zastupitelstvo městyse ztratilo zájem o možnost rekonstrukce tvrze a jednomyslně schválilo vůli památku zdemolovat.

Kostel Zvěstování Panny Marie s dřevěnou zvonicí

 • Kostel Zvěstování Panny Marie, do roku 1620 sv. Petra - Románský kostel postavený kolem roku 1168 se poprvé písemně vzpomíná až v roce 1352. V roce 1359 jsou jako patroni zdejšího kostela doloženi Čeněk z Lípy a Hron z Kostelce, po nich pak Pavel z Jenštejna, otec pozdějšího pražského arcibiskupa Jana z Jenštejna. Do jenštejnského období (70. - 80. léta 14. století) spadá gotická přestavba kostela, při níž byl vybudován vzdušný a bohatě prosvětlený presbytář, provedený arrasovsky orientovanou dvorskou hutí. Renesančně byl kostel upraven v roce 1591 za Mírků ze Solopysk, sídlících na místní tvrzi. V první třetině 18. století byl za vlády kněžny Marie Terezie Savojské barokně upraven interiér kostela, zejména byla nově sklenuta loď, a věž byla snížena o jedno patro (dnešní výška činí 38,5 metru). Kolem roku 1800 byla v pozdně barokních formách rozšířena varhanní kruchta a prolomeny nové okenní otvory. Při úpravách v roce 1862 byla nově zastřešena věž, v roce 1880 byl opraven interiér a v roce 1892 byly při puristické obnově exteriéru odstraněny některé pozdější přístavby. Tato poslední oprava, jejíž snahou byla především obnova románského vzhledu, je dnes historiky hodnocena jako tvrdá a nesprávná. Ve věži jsou umístěny hodiny z roku 1868 od poděbradského hodináře Janaty. Od roku 1910, kdy byl v sousedství postaven nový kostel sv. Jana Křtitele, byl kostel Zvěstování Panny Marie využíván již jen jako hřbitovní a postupně chátral.
 • Renesanční zvonice z roku 1587, postavená nákladem tehdejšího držitele Plaňan Šimona Mírka ze Solopysk. Zvonice byla opravena v roce 1886, kdy bylo spodní patro upraveno na márnici.
 • Kostel sv. Jana Křtitele - pseudogotický kostel z let 1908-1913 vystavěný stavitelem Gabrielem z Prahy podle staršího plánu z roku 1901 od architekta Frant. Mikše. Kostel byl slavnostně vysvěcen 18. září 1913. Jelikož došlo při stavbě k použití nekvalitních materiálů zejména do základů stavby, v roce 1931 hrozil kostel sesutím. Proto byl v letech 1931-1932 opraven a původní strop nahrazen betonovou výztuží dle návrhu Frant. Kloknera. Znovu byl kostel opraven po požáru v roce 1953. Věž je vysoká 54 metry a vlivem jejího špatného založení se začala odchylovat již během stavby kostela. V roce 1932 činila odchylka vrcholku střechy od svislice 0,8 metru, v roce 1998 již 1 metr.[19]

Bývalá synagoga, dnes husitská modlitebna

 • Modlitebna Československé církve husitské - bývalá synagoga z roku 1850, pro dnešní účely přestavěná v 1. polovině 20. století.[20]
 • Děkanství - písemný doklad o místní faře pochází z roku 1302, ve 2. polovině 18. století byla přestavěna do dnešní podoby. V roce 1802 byla farnost povýšena na děkanství. V roce 2006 byla budova opuštěná a v dezolátním stavu.[21]

Dopravní síť

Městysem prochází silnice II/329 Křinec - Poděbrady - Pečky - Plaňany, kolem městyse vede silnice I/12 Praha - Kolín. Městys Plaňany leží na železniční trati 012 Pečky - Kouřim. Je to jednokolejná regionální trať, zahájení dopravy bylo roku 1882. Na území obce jsou železniční stanice Plaňany a železniční zastávka Plaňany zastávka.

Veřejná doprava 2011

V městysi měly zastávky příměstské autobusové linky Kolín-Plaňany-Kouřim (v pracovních dnech 11 spojů, o víkendu 2 spoje) a Kolín-Polní Voděrady-Plaňany-Radim (v pracovních dnech 1 spoj) (dopravce Okresní autobusová doprava Kolín, s. r. o.). Zastávku pro Plaňany měly tyto dálkové autobusové linky:

 • Praha-Chotěboř-Hlinsko-Svratka-Polička a Lanškroun-Česká Třebová-Litomyšl-Vysoké Mýto-Chrudim-Pardubice-Čáslav-Kutná Hora-Kolín-Praha (dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí, a. s.),
 • Ždírec n.Doubravou-Chotěboř-Čáslav-Kutná Hora-Kolín-Praha a Chrudim-Čáslav-Kutná Hora-Kolín-Praha (dopravce Veolia Transport Východní Čechy, a. s.),
 • Polička-Čáslav-Praha (dopravce Zlatovánek s. r. o.),
 • Mrákotín-Telč-Jihlava-Praha (dopravce ICOM transport, a. s.).

Po železniční trati 012 jezdilo v pracovní dny 14 párů osobních vlaků, o víkendu 9 párů osobních vlaků.

CENA: 8 999 990 kč.

Zde najdete polohu domu:

Stavbu rodinného domu na klíč hradí prodávající, vy skládáte 4 % z kupní ceny jako rezervaci, 6 % z kupní ceny jako část kupní ceny při podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí kupní, kde si vyberete standardy domu. Toto je velká výhoda oproti postupnému čerpání hypotečního úvěru, který preferuje většina menších developerů - developer staví za Vaše peníze a vše je složité - bohužel již jsem se setkal s nepoctivými developery se zpožděním stavby 2 roky, kteří postavily domy za peníze klientů, odstoupili od smlouvy a se ziskem prodali jiným zájemcům. Snažíme se maximálně o proklientský servis a jistotu, že to klapne. Více ohledně financování Vám poradí:

Ing. Martin Gazdík

Hypoteční a finanční specialista

www.bidli.cz

tel: +420 608 226 646

email: martin.gazdik@bidli.cz 

Máte dotaz k prodávané nemovitosti ?